ثبت شرکت | تغییرات شرکت | ثبت برند | کارت بازرگانی

ثبت شرکت

مشاوره تخصصی ثبت شرکت و تغییرات شرکت

تنها با یک تماس بدون مراجعه حضوری آنلاین شرکت خود را ثبت کنید ( ثبت آنلاین شرکت )

برخی از خدمات ثبتی ما :

ثبت شرکت مسئولیت محدود - ثبت شرکت سهامی خاص - ثبت موسسه غیر تجاری - ثبت تعاونی - تغییر موضوع شرکت - تغییر نام شرکت - تغییر آدرس شرکت - افزایش سرمایه و کاهش سرمایه شرکت - تغییر حق امضا - نقل و انتقال سهام - انحلال شرکت - ثبت برند - استعلام برند و همچنین اخذ کد اقتصادی - دریافت کارت بازرگانی و تمدید کارت - اخذ جواز تاسیس و استاندارد ایران .

 

ثبت شرکت

ثبت شرکت و برند کم هزینه و فوری

ثبت مشاوره فعال در حوزه های ثبت شرکت ، دریافت انواع گواهینامه صلاحیت و مجوز مورد نیاز کسب و کارهای اداری

اخد ایزو و استاندارد در تهران و تمامی شهرستان های کشور

ثبت تغییرات شرکتهای سهامی و غیر سهامی در تمامی شهرها و کل ایران


هر آنچه که درباره ثبت شرکت باید بدانید

آشنایی با انواع شرکت و مراحل ثبت شرکت

ثبت شرکت مسئولیت محدود ، سهامی خاص ، موسسه ، تعاونی ، مختلط ، تضامنی و نسبی فقط در 8 روز کاری با ارائه پلمپ دفاتر ، روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار شرکت ؛ تسویه هزینه ثبت شرکت پس از اتمام کار .

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

این نوع شرکت که با حداقل دو نفر عضو که می توانند رابطه فامیلی نیز داشته باشند جهت کسب و کارهای کوچک ثبت می شود . شرکت مسئولیت محدود از پرتقاضاترین شرکتهای ثبت شده در اداره ثبت شرکت میباشد ؛ سرمایه مورد نیاز حداقل یک میلیون ریال بوده و نیازی به افتتاح حساب بانکی برای واریز مبلغ نیست و فقط در اساسنامه ذکر می گردد و بین مدیرعامل و اعضای هیات مدیره تقسیم می شود .

مدارک لازم برای ثبت شرکت مسئولیت محدود

مدارک شناسایی شرکا ( شناسنامه و کارت ملی )

گواهی عدم سوء پیشینه کیفری اعضا ( جهت دریافت سوپیشینه در تهران نیازی به معرفی نامه نیست ولی در برخی شهرها الزامیست )

اصل وکالتنامه و مجوز فعالیت در صورت نیاز

دو نسخه اساسنامه ، شرکتنامه ، صورتجلسه هیئت مدیره و صورت جلسه مجمع عمومی موسسین

تعهدنامه اعضای شرکت مبنی برنداشتن محدودیت قانونی برای قبول سمت

ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت خاص به نوعی از شخصیت حقوقی گفته می شود که از 3 عضو هیات مدیره و 2 بازرس ( یکی اصلی و دیگری علی البدل ) تشکیل می شود . بازرسین با یکدیگر و سایر اعضاء نباید وابستگی خانوادگی داشته باشند . حداقل سرمایه اولیه صد هزار تومان و باید 35 درصد آن در داخل حسابی بنام شرکت واریز گردد . هدف اصلی از تاسیس شرکت سهامی خاص حضور در مناقصه و مزایده پروژه های مختلف و اخذ وام است و سهم الشرکه هر سهامدار به میزان سهام اسمی آنها تعیین میگردد ؛ لذا سهام شرکت سهامی خاص اعضا هیات مدیریه بوده و همانند سهامی عام برای عموم آزاد نیست .لازم به ذکر است مسئولیت هر سهامدار به اندازه سرمایه اش در قبال تعهدات و دیون شرکت خواهد بود . این سهام قابلیت نقل و انتقال در بازار بورس را ندارد و اوراق قرضه ای نمی توان منتشر کرد ؛ برای جابجایی حتما باید مجمع عمومی سهام داران تشکیل شود و هیچ سهامی قبل از تاسیس شرکت حق صدور ندارد .

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص

علاوه بر مدارک ذکر شده برای شرکت محدود داشتن برگه افتتاح حساب بانکی به نام شرکت و موجودی به اندازه سی و پنج درصد سرمایه اولیه نیز لازم است . این حساب می تواند در تمامی بانکهای خصوصی و یا دولتی باشد .

ثبت موسسه غیر تجاری

موسسسات غیر انتفاعی صرفا به منظور اموری بجز تجاری و بازرگانی افتتاح می شود مانند آموزشی ، خیریه ، قرض الحسنه و حقوقی . حداقل با 2 نقر امکان ثبت دارد و سرمایه نقدی اولیه نیز مانند سایر اشخاص حقوقی است .

مدارک مورد نیاز ثبت موسسه

همانند محدود بوده ولی دیگر نیازی به گواهی عدم سو پیشینه ندارد .

ثبت شرکت تضامنی

تاسیس شرکت تضامنی برای امور بازرگانی و تجاری با دو عضو یا بیشتر که اغلب به یکدیگر اعتماد بالایی دارند مانند اعضای یک خانواده یا چند دوست ضمن قبول شرط تضامن امکان پذیر است ؛ در این نوع شرکت برای پرداخت بدهی در صورت مکفی نبودن دارایی شرکت ، هر شریک به اندازه سهام خود از اموال و سرمایه اش تا سقفی نا محدود قبول زیان می کند . شرکت تضامنی که اکثرا به صورت صرافی و طلا فروشی ها در سطح شهر قابل رویت است به منظور جلب اعتماد مشتریان ثبت می گردد . بصورت کلی اعتبار شرکت به اعتبار اعضای آن وابسته است .

تعیین نام شرکت تضامنی از اصولی خاص پیروی میکند ؛ حتما در نام شرکت باید واژه شرکت تضامنی به همراه نام یکی از شرکا استفاده شود . اگر نام سایر شریک ها در اسم پیشنهادی نبود باید از کلماتی همچون شرکا یا برادران بهره گرفت .

ثبت شرکت سهامی عام

معتبر ترین نوع شرکت بوده و سهامداران آن می توانند از عموم مردم باشند ؛ سهام شرکت سهامی عام قابلیت عرضه در بورس و پذیره نویسی را داشته و بیشتر برای اجرای پروژه های بزرگ و ملی ثبت می گردد و روال ثبش نیاز به آشنایی حقوقی بالایی دارد .

ثبت تعاونی

تعاونی ها از 7 عضو تشکیل شده و به دو دسته تعاونی های تولید و تعاونی های توزیعی تقسیم می شوند . یک شرکت تعاونی امکان عقد قرارداد با سازمان ها ، شرکتهای دولتی یا شبه دولتی ، شهرداری ، وزارتخانه ها و ارگان های دولتی را دارد و امکان اخذ وام از بانک و موسسات اعتباری را دارند .

هزینه ثبت شرکت

هزینه هایی که برای ثبت شرکت باید پرداخت شود به ترتیب شامل : هزینه تعیین نام ، مبلغ پاکت و تعرفه پست مدارک به ثبت شرکتها ، واریز حق الثبت ، فیش پلمپ دفاتر ، واریزی روزنامه رسمی و کثیرالانتشار است . جهت استعلام هزینه ثبت شرکت با شماره ها ما تماس بگیرید .

اقدامات پس از ثبت شرکت

پلمپ دفاتر شرکت

اولین اقدام بعد دریافت آگهی ثبتی ، تکمیل و پست اظهارنامه پلمپ دفاتر است ؛ 2 تا 3 روز بعد لینک پرداخت فعال شده و باید منتظر باشید مامور پستی دفتر روزنامه و دفتر کل پلمپ شده را برایتان بیاورد . چون تمام صفحات دفاتر در سازمان مالیات پلمپ شده به آن دفاتر پلمپ قانونی می گویند . هر شرکتی باید کلیه صورتحساب های دریافتی و پرداختی خود را سالیانه در آن درج کند و هر سال مالی اقدام به اخذ پلمپ دفاتر تجاری بنماید .

روزنامه رسمی

روی آگهی ثبتی دریافتی از اداره ثبت شرکتها یک شماره مکانیزه 18 رقمی وجود دارد که توسط آن میتوانید اقدام به پرداخت هزینه های روزنامه رسمی نمایید . گرفتن روزنامه رسمی اجباری بوده و این امکان را به سایر اشخاص می دهد تا وضعیت شرکت شما را بررسی کنند .

روزنامه کثیرالانتشار

هزینه روزنامه کثیرالانتشار را هم از طریق سامانه اداره ثبت اسناد و املاک کشور پرداخت کنید ؛ مبلغ آن بستگی به روزنامه ای دارد که در اساسنامه شما ذکر شده است .

سایر نیازهای یک شرکت

هر شرکت پس از تاسیس جهت انجام فعالیت های بازرگانی و پرداخت مالیات درآمد خود نیاز به کد اقتصادی دارد ؛ همچنین می تواند برند خود را جهت جلوگیری از سوء استفاده ثبت کند . از دیگر موارد می توان رتبه بندی ، گواهی ارزش افزوده مالیاتی ، ثبت طرح صنعتی یا اختراع نام برد .

اخذ کد اقتصادی

کدی است دوازده رقمی برای تشکیل پرونده مالیاتی و احراز هویت شخصیت حقوقی در حوزه مالیاتی شرکت . هر شرکتی موظف به پرداخت سهم دولت ( مالیات ) از سود و درآمد خود می باشد که این امر توسط مواردی چون مالیات بر ارزش افزدوه محقق می گردد . اگر در پروسه دریافت کد اقتصادی خود همچون آدرس شرکت ، تعیین حوزه مالیاتی ، تکمیل فرم مرتبط ، پیگیری کار در سازمان امور مالیاتی و دریافت کد اقتصادی جدید نیاز به مشاوره دارید با ما تماس بگیرید .

گواهی ارزش افزوده

حتما شما نیز نام مالیات بر ارزش افزوده را شنیده اید . شرکتها جهت دریافت مالیات ارزش افزوده از مشتریان نیاز به داشتن گواهی ارزش افزوده می باشند ؛ این گواهی توسط سازمان امور مالیاتی به صورت شش ماه یا یکساله صادر می شود و قابل تمدید است . اگر تاریخ اعتبار گواهی ارزش افزوده مالیاتی سپری شود آنگاه منقضی و فاقد اعتبار است . پرداخت مبلغ مالیات بر ارزش افزوده برای مشتری امکان پذیر نیست و نیاز به تمدید توسط متصدی یا ممیز حوزه های مالیاتی دارد .

برند چیست و چگونه ثبت می شود

برند نام ، شکل یا عبارتی است که شرکتی توسط آن کالا و یا خدمات خود را عرضه می کند . برند گاهی اوقات یک اسم بوده یا نشان تجاری و گاهی هم شامل یک عکس و جمله ای زیر آن که بر روی بسته بندی و لفاف درج میشود . هر برندی امکان ثبت دارد مگر آنکه دیگری آنرا در اداره مالکیت معنوی به ثبت رسانده باشد . بعد از ثبت برند حقوق قانونی استفاده از آن برای شما محفوظ است .

ثبت برند

چرا ما به ثبت علامت تجاری خود احتیاج داریم ؟ هر استارت آپی چه تولیدی و چه خدماتی برای معرفی خود نیاز به یک برند دارد تا با آن شناخته شود . اما حالا که دیگران برند شما را شناسایی کردند امکان کپی آن هم وجود دارد ؛ اینجاست که با ثبت علائم تجاری جلوی اینکار گرفته میشود . حال هر مجموعه ای که از برند شما استفاده کرده موظف به پرداخت ضرر و زیان به شما بوده و مطابق با قانون ثبت برند باید آنرا از محصولاتش حذف کند .

نحوه ثبت علامت تجاری

بمنظور ثبت لوگو ابتدا باید اظهارنامه خود را برای طبقه یا طبقاتی که می خواهید تکمیل کنید ، اینکار را می توانید به کارشناسان ثبت مشاور بسپارید . ثبت نشان تجاری بیش از هر چیز نیاز به عبارت توصیفی مناسب آن برند دارد البته پس از استعلام های لازم که آن هم ما برایتان انجام می دهیم .

امکان ثبت علائم تجاری خارجی

برای ثبت علائم خارجی با نوشتار لاتین شما حتما باید کارت بازرگانی ارائه دهید .

ثبت لوگو به صورت حقیقی یا حقوقی

اگر لوگو به نام فرد باشد باید بصورت حقیقی ثبت شود و اگر بنام شرکت آنگاه اظهارنامه حقوقی را تکمیل کنید .

سند برند

به ازاری ثبت برند به شما سندی 10 ساله داده می شود که در سر رسید نیاز به تمدید برند دارید ؛ با این اوراق خرید برند یا فروش علامت تجاری ممکن می شود .

ثبت جهانی برند

ثبت برند شما به صورت بین المللی طبق توانق مادرید ممکن می باشد ؛ هزینه ثبت جهانی لوگو مادرید معمولا بصورت دلاری محاسبه شده و زمانی در حدود 2 ماه لازم دارد . برای اطلاع از ثبت بین المللی علامت تجاری به قسمت مقالات مراجعه کنید .

هزینه ثبت برند

هزینه ثبت برند شامل هزینه های واریزی های مرکز مالکیت معنوی و حق الوکاله می باشد .

خدمات ثبت برند گروه ثبت مشاور

انجام کلیه مراحل ثبت برند و ثبت علامت تجاری به صورت تضمینی ، پیگیری اخطار های اظهارنامه ثبت لوگو با کمترین هزینه و زمان ، استعلام علامت تجاری به منظور امکان ثبت بودن برند به صورت 100 درصدی در تهران و سایر شهرستان ها .

کارت بازرگانی

این کارت مورد نیاز شرکتهای صادر و وارد کننده می باشد ؛ هر شرکت با داشتن کارت بازرگانی مجاز به صادرات و واردات در زمینه تجارت خارجی هست . از مزایای کارت بازرکانی صادرات کالا ، ثبت سفارش برای واردات کالا و ثبت برند های انگلیسی است . تجار فعال جهت اخذ می توانند به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن شهر خود مراجعه کنند و پس از ارائه مدارک و گذراندن کلاس آنرا دریافت کنند . این امکان برای اتباع خارجی نیز وجود دارد با این ظرط که در کشور آنها به ایرانیان این خدمات داده شود .

اعتبار کارت بازرگانی یکسال می باشد ( کارت بازرگانی تولیدی 5 سال معتبر است ) و برای تمدید کارت باید درخواست مجدد داد .

رتبه بندی شرکت

شرکتها توسط گرید از نظر سطح کیفی خدمات بر اساس استانداردهایی مشخص رتبه بندی می شوند . یک شرکت پیمانکاری می تواند رتبه پنج تا یک را کسب کند که یک بالاترین و پنج پایینترین است ؛ اما شرکتهای مشاور صرفا رتبه سه تا یک را امکان اخذ دارند که 1 بیشینه و 3 کمینه هست .

کاربرد رتبه بندی شرکت ها برای حضور در مناقصه و مزایده یا انعقاد قرارداد با شرکت های دولتی و نیمه دولتی بوده و برای ارتقا از هر رتبه شرایط خاصی لازم است .

سایر امور ثبتی شرکت

اخذ جواز تاسیس : هر بنگاه تولیدی برای شروع کار نیاز به جوازی جهت ساخت کارگاه یا کارخانه خود دارد که معمولا در شهرک صنعتی اجرا میگردد ؛ هر جواز صرفا برای یک شرکت بوده و دارای اعتباری یکسال یا چند ساله است ؛ این جواز بر اساس نوع فعالیت باید از ارگان های گوناگون دریافت شود . گاهی اوقات از جواز تاسیس برای ثبت برند استفاده می شود .

نشان استاندارد : سازمان ملی استاندارد ایران مرجع صدور علامت استاندارد برای کالاهای مختلف بر اساس معیارها و ضوابطی تعیین شده است ؛ این معیارها امکان دارد در گذر زمان دچار تغییراتی شود . نشان استاندارد کالا ضمانتی بر کیفیت آن هست .

ثبت تغییرات شرکت : هر شرکت بعد از ثبت امکان دارد نیاز به تغییراتی در خود داشته باشد ؛ برخی از تغییرات غالب شرکتها عبارتند از تغییر نام ، موضوع ، آدرس ، واحد ثبتی ، کاهش یا افزایش سرمایه ، تغییر صاحبان حق امضا ، نقل و انتقال وراثتی ، تغییر سمت شرکا ، نقل و انتقال سهام ، ورود یا خروج اعضای هیات مدیره یا سهامداران که باید توسط فردی آشنا به نوشتن صورتجلسات انجام شود .

هزینه تغییرات شرکت شامل پرداختی های پاکت و پست مدارک در ابتدای کار بهمراه حق الثبت و هزینه روزنامه ها می باشد . ثبت مشاور همیشه پایین ترین هزینه ها و کمترین زمان را برای شما پدید میاورد .

مدارک لازم برای تنظیم صورتجلسات و ثبت تغییرات شرکت : تصویر اساسنامه و آگهی آخرین تغییرات شرکت ، کپی مدارک شناسایی برای تکمیل سامانه

سوالات ثبت شرکت

زمان مورد نیاز برای تایید نام ؟ بسته به واحد ثبتی یک تا سه روز .

ثبت شرکت رایانه ای چند روز طول میکشه ؟ کل روال ثبت شرکت حداکثر 15 روز کاری لازم دارد و به موضع شرکت مربوط نیست .

هزینه ثبت شرکت چقدر است ؟ بدون روزنامه 150 هزار تومان .

آیا برای ثبت شرکت باید کارت پایان خدمت داشته باشم ؟ فقط برای ثبت تعاونی از شما کارت پایان یا معاف از خدمت خواسته می شود .

امکان تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص وجود دارد ؟ از سال 92 دیگر چنین امکانی وجود ندارد به جز تبدیل سهامی خاص به سهامی عام .

فرق شماره ثبت با شناسه ملی شرکت چیست ؟ شناسه ملی یازده رقمی همچون کد ملی مختص یک شرکت است و امکان تکرار ندارد ؛ اما شماره ثبت در واحدهای ثبتی گوناگون امکان تشابه را دارند .

چه زمانی باید برای روزنامه رسمی اقدام کنیم ؟ بعد از دریافت پیش آگهی روزنامه رسمی ، از طریق سایت روزنامه رسمی اقدام به پرداخت هزینه روزنامه کنید .

آیا ارائه برابر اصل شده مدارک شناسایی اجباریست ؟ از بهمن ماه سال 1397 دیگر نیازی به قراردادن کپی یا کپی برابر اصل مدارک شناسایی نیست .

چقدر مالیات به شرکت بازرگانی تعلق می گیرد ؟ مالیات شرکتها فرمول مشخصی ندارد ؛ اما اگر دفاتر پلمپ خود را ارائه کرده باشید به اندازه بیست و پنج درصد سود هست .

آیا اتباع خارجی امکان ثبت شرکت گردشگری در ایران را دارند ؟ افرادی با تابعیت خارجی می توانند با گرفتن کد فراگیر ، شرکت خود را بدون عضو ایرانی و با داشتن تمام سهام ثبت کنند .

سرمایه غیر نقدی را چگونه اضافه کنیم ؟ سرمایه غیر نقدی شرکت همچون ماشین آلات ، زمین و یا هر موردی پس از ارزیابی توسط کارشناس رسمی دادگستری قابلیت اضافه شدن به سرمایه شرکت را دارد .

کارشناسان شما به محل ما مراجعه می کنند ؟ بله ، پس از تماس با دفتر مرکزی درخواست اعزام مشاوران متخصص را بدهید .

نحوه ثبت اینترنتی شرکت را توضیح دهید ؟ ثبت شرکت اینترنتی با مراجعه به سامانه ثبت شرکت و یا ارتباط با شماره موسسه انجام میگردد .

آیا به شرکتی که فعالیت ندارد مالیات تعلق می گیرد ؟در صورت فعال نبودن شرکت می توان اظهارنامه عدم فعالیت رد کرد .

شعبه و نمایندگی خارجی یک شرکت دارای شماره ثبت است ؟ به شعبه شرکت شماره ثبت تعلق نمی گیرد .

فرم های ثبت شرکت سرمایه گذاری را از کجا تهیه کنیم ؟ امکان تهیه فرم نمونه اسناد شرکت از طریق سامانه ثبت اسناد و املاک کشور وجود دارد .

طبق قانون تجارت یا قوانین مالیاتی امکان خرید و فروش شرکت وجود دارد ؟آری ، هر شرکتی را می توان خرید یا فروخت ؛ یا اینکه فقط اعضا سهام خود را بفروشند .

نام تایید شده شرکت چقدر مهلت دارد ؟یک ماه

خدمات ثبت شرکت در سراسر ایران

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مشاوره ثبت می باشد .
انصراف
موبایل
تماس
واتس آپ
آندیالند | کاشت مو | مزوتراپی | صندلی پلاستیکی