ثبت ارشیا

صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت

مشاوره ثبت شرکت 14 بهمن 1397, 20:45 مقالات

صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت

صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت

 به دلیل وجود پاره ای دلایل مجبور به افزایش سرمایه در اساسنامه یا مدارک شرکت هستیم تغییرات از امور مهم و تعیین کننده در شرکت می باشد که جایگاه ویژه ای نیز دارد. سامانه اینترنتی افزایش سرمایه نیز به همین منظور راه اندازی گردیده است که متعلق به اداره ثبت شرکتها می باشد و هدف از آن سهولت در افزایش سرمایه شرکتها می باشد.

افزایش سرمایه باید دراداره ثبت شرکتها تایید و ثبت شود. سامانه ثبت افزایش سرمایه باید دقیقا بر طبق دستورات و تصمیمات اخذ شده تکمیل گردد.اظهارنامه افزایش سرمایه برای درج اطلاعات افزایش سرمایه تنظیم می گردد.مشاوره در خصوص ثبت تغییرات این امکان را به ما میدهد تا بدون صرف زمان بیشتر به هدف خود برسیم. نمونه نامه اداری افزایش سرمایه و یا فرم افزایش سرمایه برگه ای است که در آن آنچه در رابطه با افزایش سرمایه قرار است اتفاق بیفتد را ثبت و جمع بندی می نماییم . یکی دیگر از قدم های مفید در سهولت افزایش سرمایه مشاوره و آموزش تصویری ثبت افزایش سرمایه و آموزش کار با سامانه افزایش سرمایه می باشد.

مراحل انجام افزایش سرمایه شامل درج تصمیمات افزایش سرمایه و سپس برگزاری مجمع افزایش سرمایه و پس از آن تنظیم صورتجلسه افزایش سرمایه و امضا و تصویب آن توسط اعضای مجمع ، سهامداران و اعضای هیأت مدیره میباشد. راههای افزایش سرمایه و در واقع تنها راه افزایش سرمایه ثبت آن توسط اداره ثبت شرکتها می باشد . در این مطلب می توانید از راهنمای افزایش سرمایه بهره ببرید متن دعوتنامه مجمع افزایش سرمایه و همینطور گزارش توجیهی افزایش سرمایه و متن صورتجلسه افزایش سرمایه پس از اطلاع از شرایط به راحتی در انواع شرکتهای مسولیت محدود و سهامی خاص و موسسات  قابل تحریر است.نمونه صورتجلسه افزایش سرمایه نیز با توجه به نیاز شرکتها تعیین می گردد.

 

قوانین افزایش سرمایه

 

قوانین مالیاتی صورت جلسه افزایش سرمایه

زمانی که افزایش سرمایه ثبت گردید باید یک کپی از آگهی ثبتی و روزنامه رسمی به واحد مالیاتی شرکت ارایه گردد و نسبت به تکمیل فرم افزایش سرمایه یا اصلاح آن در واحد مالیاتی اقدام گردد تا در سیستم و سامانه مالیاتی اطلاعات جدید جایکزین گردد.لازم به ذکر است مبلغی به عنوان حق تمبر باید به واحد مالیاتی بر حسب مبزان سرمایه محاسبه و پرداخت گردد

 

مدارک افزایش سرمایه

 

مدارک مورد نیاز جهت افزایش سرمایه

کپی شناسنامه و کارت ملی سهامداران ، اعضای هیأت مدیره ، بازرسین

کپی آخرین تغییرات شرکت و یا آگهی تاسیس شرکت

میزان سهام اعضای شرکت در صورتی که شرکت قبل از سال 1393 ثبت گردیده باشد نیاز است و باید بر اساس مدارک ثبت شرکت شامل شرکتنامه ، تقاضا نامه یا اظهارنامه زمان تاسیس و یا اظهارنامه افزایش سرمایه عنوان گردد (( لازم به ذکر است میزان سهام شرکت های ثبت شده بعد از سال 1393 در انواع آگهی ها درج می گردد و نیاز به ارائه نمی باشد ))

ذکر میزان مبلغ در نظر گرفته شده برای افزایش

پرداخت 65 درصد مبلغ سرمایه زمان تاسیس

 

مجوزهای افزایش سرمایه شرکت

 

مجوزهای افزایش سرمایه شرکت

توجه داشته باشیم شرکتهایی که دارای مجوز از وزارتخانه یا سازمانها باشند باید پس از امضای صورتجلسات ، نامه بلامانع بودن افزایش سرمایه فوق را دریافت نمایند تا به اداره ثبت شرکت ارائه گردد.

 

 

زمان ثبت افزایش سرمایه

 

زمان ثبت افزایش سرمایه شرکت

مدت زمان ثبت یک صورتجلسه افزایش سرمایه حداکثر 10 روز کاری می باشد.

 

هزینه افزایش سرمایه

 

هزینه های افزایش سرمایه شرکت

هزینه ثبت صورتجلسه افزایش سرمایه شامل حق الثبت آگهی ثبتی افزایش سرمایه ، روزنامه رسمی افزایش سرمایه ، روزنامه کثیرالانتشار افزایش سرمایه می باشد که بلافاصله باید پس از ثبت پرداخت گردد . لازم به ذکر است در مواقع افزایش سرمایه مبلغی به عنوان حق تمبر نیز باید بر حسب مبلغ سرمایه واریز گردد.

 

انواع افزایش سرمایه

 

انواع صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت

صورتجلسه افزایش سرمایه نقدی

صورتجلسه افزایش سرمایه غیر نقدی

صورتجلسه افزایش سرمایه از طریق مطالبات حال شده

صورتجلسه افزایش سرمایه از طریق افزیش سهام

صورتجلسه افزایش سرمایه از طریق ورود شریک جدید

 

افزایش سرمایه در انواع شرکتها

 

نحوه ثبت صورتجلسه افزایش سرمایه در انواع شرکتها

 

صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت مسئولیت محدود ، نسبی ، تضامنی

 

صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت مسئولیت محدود که از طریق افزایش سرمایه نقدی یا افزایش سرمایه از طریق افزایش سهم الشرکه و یا به صورت غیر نقدی صورت می پذیرد

 

 صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت سهامی خاص

 

صورتجلسه افزایش سرمایه سهامی خاص که به صورت نقدی و یا مطالبات حال شده و یا افزایش سرمایه غیر نقدی صورت می پذیرد

 

صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت تعاونی

 

صورتجلسه افزایش سرمایه شرکتهای تعاونی در اداره تعاون در دو اداره تعاون و ثبت شرکتها انجام میگیرد ابتدا مجمع تشکیل و بنا بر نظر اداره تعاون مبلغ سرمایه تعیین می گردد

 

صورتجلسه افزایش سرمایه موسسات غیر تجاری

 

صورتجلسه افزایش سرمایه موسسات مانند موارد ذکر شده می باشد و تفاوتی با سایر شرکتها در تنظیم مدارک ندارد.

 

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مشاوره ثبت می باشد .
انصراف
موبایل
تماس
واتس آپ
آندیالند | کاشت مو | مزوتراپی | صندلی پلاستیکی