ثبت ارشیا

صورتجلسه انحلال شرکت

مشاوره ثبت شرکت 14 اسفند 1397, 15:59 مقالات

صورتجلسه انحلال شرکت

ثبت انحلال شرکت

 

انحلال در اساسنامه و مدارک شرکت از تغییرات مهم و تعیین کننده در شرکت می باشد که جایگاه ویژه ای نیز دارد. سامانه اینترنتی انحلال و ثیت آنلاین انحلال نیز به همین منظور راه اندازی گردیده است که متعلق به اداره ثبت شرکتها می باشد و هدف از آن سهولت در انحلال شرکتها می باشد.

انحلال باید در اداره ثبت شرکتها تایید و ثبت شود. سامانه ثبت انحلال باید دقیقا بر طبق دستورات و تصمیمات اخذ شده تکمیل گردد. اظهارنامه انحلال برای درج اطلاعات انحلال تنظیم می گردد.مشاوره در خصوص ثبت تغییرات این امکان را به ما میدهد تا بدون صرف زمان بیشتر به هدف خود برسیم. نمونه نامه اداری انحلال و یا فرم انحلال برگه ای است که در آن آنچه در رابطه با انحلال قرار است اتفاق بیفتد را ثبت و جمع بندی می نماییم . یکی دیگر از قدم های مفید در سهولت انحلال مشاوره و آموزش تصویری ثبت انحلال و آموزش کار با سامانه انحلال می باشد.

مراحل انجام انحلال شرکت

مراحل انجام انحلال شامل درج تصمیمات انحلال و سپس برگزاری مجمع انحلال و پس از آن تنظیم صورتجلسه انحلال و امضا و تصویب آن توسط اعضای مجمع ، مدیران و اعضای هیأت مدیره میباشد. راههای انحلال و در واقع تنها راه انحلال ثبت آن توسط اداره ثبت شرکتها می باشد . در این مطلب می توانید از راهنمای انحلال بهره ببرید متن دعوتنامه مجمع انحلال و همینطور گزارش توجیهی انحلال و متن صورتجلسه انحلال پس از اطلاع از شرایط به راحتی در انواع شرکتهای مسولیت محدود و سهامی خاص و موسسات  قابل تحریر است.نمونه صورتجلسه انحلال نیز با توجه به نیاز شرکتها تعیین می گردد.

 

قوانین ثبت صورتجلسه انحلال شرکت

 

قوانین مالیاتی صورت جلسه انحلال

زمانی که انحلال ثبت گردید باید یک کپی از آگهی ثبتی و روزنامه رسمی به واحد مالیاتی شرکت ارایه گردد و نسبت به تکمیل فرم انحلال یا اصلاح آن در واحد مالیاتی اقدام گردد تا در سیستم و سامانه مالیاتی اطلاعات جدید جایکزین گردد.

 

مدارک ثبت صورتجلسه انحلال شرکت

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت صورتجلسه انحلال

کپی شناسنامه و کارت ملی مدیران ، اعضای هیأت مدیره ، بازرسین

کپی آخرین تغییرات شرکت و یا آگهی تاسیس شرکت

میزان سهام اعضای شرکت در صورتی که شرکت قبل از سال 1393 ثبت گردیده باشد نیاز است و باید بر اساس مدارک ثبت شرکت شامل شرکتنامه ، تقاضا نامه یا اظهارنامه زمان تاسیس و یا اظهارنامه انحلال عنوان گردد (( لازم به ذکر است میزان سهام شرکت های ثبت شده بعد از سال 1393 در انواع آگهی ها درج می گردد و نیاز به ارائه نمی باشد ))

معرفی شخصی از شرکا یا خارج از شرکا به عنوان مدیر تصفیه با ذکر آدرس و کد پستی

 

 

مجوزهای ثبت صورتجلسه انحلال شرکت

 

 

مجوزهای صورتجلسه انحلال شرکت

توجه داشته باشیم شرکتهایی که دارای مجوز از وزارتخانه یا سازمانها باشند باید پس از امضای صورتجلسات ، نامه بلامانع بودن انحلال فوق را باید از سازمان و وزارتخانه مریوطه دریافت نمایند تا به اداره ثبت شرکت ارائه گردد.

 

 

زمان ثبت صورتجلسه انحلال شرکت

 

زمان ثبت صورت جلسه انحلال شرکت

مدت زمان ثبت یک صورتجلسه تغییر صاحبان امضاء شرکت حداکثر 10 روز کاری می باشد.

 

هزینه ثبت صورتجلسه انحلال شرکت

 

هزینه های ثبت صورتجلسه انحلال شرکت

هزینه ثبت صورتجلسه انحلال شامل حق الثبت آگهی ثبتی انحلال ، روزنامه رسمی انحلال ، روزنامه کثیرالانتشار انحلال و تغییر صاحبان امضاء شرکت می باشد که بلافاصله باید پس از ثبت پرداخت گردد .

 

انواع ثبت صورتجلسه انحلال شرکت

 

انواع صورتجلسه انحلال شرکت

صورتجلسه انحلال

صورتجلسه پایان شرکت

صورتجلسه بستن شرکت

صورتجلسه منحل کردن شرکت

صورتجلسه غیر فعال کردن شرکت

صورتجلسه منتفی کردن شرکت

صورتجلسه انحلال برای شرکتهای مجوز دار

 

نحوه ثبت صورتجلسه انحلال شرکت

 

نحوه ثبت صورتجلسه انحلال در انواع شرکتها

 

صورتجلسه انحلال شرکت مسئولیت محدود ، نسبی ، تضامنی

 

صورتجلسه انحلال شرکت مسئولیت محدود که از طریق برگزاری مجمع و تصویب آن توسط اعضا نهایی می گردد و با ثبت آن بند درج شده در اساسنامه اصلاح می گردد

 

 صورتجلسه انحلال شرکت سهامی خاص

 

صورتجلسه انحلال سهامی خاص که از طریق برگزاری مجمع و تصویب آن توسط اعضا نهایی می گردد و با ثبت آن بند درج شده در اساسنامه اصلاح می گردد

 

صورتجلسه انحلال شرکت تعاونی

 

صورتجلسه انحلال شرکتهای تعاونی در اداره تعاون در دو اداره تعاون و ثبت شرکتها انجام میگیرد که از طریق برگزاری مجمع و تصویب آن توسط اعضا نهایی می گردد و با ثبت آن بند درج شده در اساسنامه اصلاح می گردد

 

صورتجلسه انحلال موسسات غیر تجاری

 

صورتجلسه انحلال موسسات که از طریق برگزاری مجمع و تصویب آن توسط اعضا نهایی می گردد و با ثبت آن بند درج شده در اساسنامه اصلاح می گردد

 

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مشاوره ثبت می باشد .
انصراف
موبایل
تماس
واتس آپ
آندیالند | کاشت مو | مزوتراپی | صندلی پلاستیکی