ثبت ارشیا

صورتجلسه کاهش سرمایه شرکت

مشاوره ثبت شرکت 15 بهمن 1397, 12:37 مقالات

صورتجلسه کاهش سرمایه شرکت

صورتجلسه کاهش سرمایه شرکت

 به دلیل وجود پاره ای دلایل مجبور به کاهش سرمایه در اساسنامه یا مدارک شرکت هستیم تغییرات از امور مهم و تعیین کننده در شرکت می باشد که جایگاه ویژه ای نیز دارد. سامانه اینترنتی کاهش سرمایه نیز به همین منظور راه اندازی گردیده است که متعلق به اداره ثبت شرکتها می باشد و هدف از آن سهولت در کاهش سرمایه شرکتها می باشد.

کاهش سرمایه باید دراداره ثبت شرکتها تایید و ثبت شود. سامانه ثبت کاهش سرمایه باید دقیقا بر طبق دستورات و تصمیمات اخذ شده تکمیل گردد.اظهارنامه کاهش سرمایه برای درج اطلاعات کاهش سرمایه تنظیم می گردد.مشاوره در خصوص ثبت تغییرات این امکان را به ما میدهد تا بدون صرف زمان بیشتر به هدف خود برسیم. نمونه نامه اداری کاهش سرمایه و یا فرم کاهش سرمایه برگه ای است که در آن آنچه در رابطه با کاهش سرمایه قرار است اتفاق بیفتد را ثبت و جمع بندی می نماییم . یکی دیگر از قدم های مفید در سهولت کاهش سرمایه مشاوره و آموزش تصویری ثبت کاهش سرمایه و آموزش کار با سامانه کاهش سرمایه می باشد.

مراحل انجام کاهش سرمایه شامل درج تصمیمات کاهش سرمایه و سپس برگزاری مجمع کاهش سرمایه و پس از آن تنظیم صورتجلسه کاهش سرمایه و امضا و تصویب آن توسط اعضای مجمع ، سهامداران و اعضای هیأت مدیره میباشد. راههای کاهش سرمایه و در واقع تنها راه کاهش سرمایه ثبت آن توسط اداره ثبت شرکتها می باشد . در این مطلب می توانید از راهنمای کاهش سرمایه بهره ببرید متن دعوتنامه مجمع کاهش سرمایه و همینطور گزارش توجیهی کاهش سرمایه و متن صورتجلسه کاهش سرمایه پس از اطلاع از شرایط به راحتی در انواع شرکتهای مسولیت محدود و سهامی خاص و موسسات  قابل تحریر است.نمونه صورتجلسه کاهش سرمایه نیز با توجه به نیاز شرکتها تعیین می گردد.

 

قوانین مالیاتی کاهش سرمایه شرکت

 

قوانین مالیاتی صورت جلسه کاهش سرمایه

زمانی که کاهش سرمایه ثبت گردید باید یک کپی از آگهی ثبتی و روزنامه رسمی به واحد مالیاتی شرکت ارایه گردد و نسبت به تکمیل فرم کاهش سرمایه یا اصلاح آن در واحد مالیاتی اقدام گردد تا در سیستم و سامانه مالیاتی اطلاعات جدید جایکزین گردد.

 

مدارک کاهش سرمایه

 

مدارک مورد نیاز جهت کاهش سرمایه

کپی شناسنامه و کارت ملی سهامداران ، اعضای هیأت مدیره ، بازرسین

کپی آخرین تغییرات شرکت و یا آگهی تاسیس شرکت

میزان سهام اعضای شرکت در صورتی که شرکت قبل از سال 1393 ثبت گردیده باشد نیاز است و باید بر اساس مدارک ثبت شرکت شامل شرکتنامه ، تقاضا نامه یا اظهارنامه زمان تاسیس و یا اظهارنامه کاهش سرمایه عنوان گردد (( لازم به ذکر است میزان سهام شرکت های ثبت شده بعد از سال 1393 در انواع آگهی ها درج می گردد و نیاز به ارائه نمی باشد ))

ذکر میزان مبلغ در نظر گرفته شده برای کاهش

 

 

مجوزهای کاهش سرمایه

 

مجوزهای کاهش سرمایه شرکت

توجه داشته باشیم شرکتهایی که دارای مجوز از وزارتخانه یا سازمانها باشند باید پس از امضای صورتجلسات ، نامه بلامانع بودن کاهش سرمایه فوق را دریافت نمایند تا به اداره ثبت شرکت ارائه گردد.

 

 

زمان ثبت کاهش سرمایه

 

زمان ثبت کاهش سرمایه شرکت

مدت زمان ثبت یک صورتجلسه کاهش سرمایه حداکثر 10 روز کاری می باشد.

 

هزینه ثبت صورتجلسه کاهش سرمایه شرکت

 

هزینه های کاهش سرمایه شرکت

هزینه ثبت صورتجلسه کاهش سرمایه شامل حق الثبت آگهی ثبتی کاهش سرمایه ، روزنامه رسمی کاهش سرمایه ، روزنامه کثیرالانتشار کاهش سرمایه می باشد که بلافاصله باید پس از ثبت پرداخت گردد .

 

انواع صورتجلسه های کاهش سرمایه

 

انواع صورتجلسه کاهش سرمایه شرکت

صورتجلسه کاهش سرمایه

صورتجلسه کاهش سرمایه از طریق خروج شریک از شرکت

صورتجلسه کاهش سرمایه از طریق کاهش سهام

 

صورتجلسه کاهش سرمایه در انواع شرکتها

 

نحوه ثبت صورتجلسه کاهش سرمایه در انواع شرکتها

 

صورتجلسه کاهش سرمایه شرکت مسئولیت محدود ، نسبی ، تضامنی

 

صورتجلسه کاهش سرمایه شرکت مسئولیت محدود که از طریق کاهش سرمایه نقدی یا کاهش سهام از طریق کاهش سهم الشرکه می باشد صورت می پذیرد

 

 صورتجلسه کاهش سرمایه شرکت سهامی خاص

 

صورتجلسه کاهش سرمایه سهامی خاص که به صورت کاهش سرمایه از طریق خروج می باشدصورت می پذیرد

 

صورتجلسه کاهش سرمایه شرکت تعاونی

 

صورتجلسه کاهش سرمایه شرکتهای تعاونی در اداره تعاون در دو اداره تعاون و ثبت شرکتها انجام میگیرد ابتدا مجمع تشکیل و بنا بر نظر اداره تعاون مبلغ سرمایه تعیین می گردد

 

صورتجلسه کاهش سرمایه موسسات غیر تجاری

 

صورتجلسه کاهش سرمایه موسسات که از طریق کاهش سرمایه نقدی یا کاهش سهام از طریق کاهش سهم الشرکه می باشد صورت می پذیرد

 

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مشاوره ثبت می باشد .
انصراف
موبایل
تماس
واتس آپ
آندیالند | کاشت مو | مزوتراپی | صندلی پلاستیکی