ثبت ارشیا

صورتجلسه نقل و انتقال سهام شرکت

مشاوره ثبت شرکت 28 اردیبهشت 1398, 11:38 مقالات

صورتجلسه نقل و انتقال سهام شرکت

صورتجلسه نقل انتقال سهام

 

نقل و انتقال سهام در اساسنامه و مدارک شرکت از تغییرات مهم و تعیین کننده در شرکت می باشد که جایگاه ویژه ای نیز دارد. سامانه اینترنتی نقل و انتقال سهام و ثیت آنلاین نقل و انتقال سهام نیز به همین منظور راه اندازی گردیده است که متعلق به اداره ثبت شرکتها می باشد و هدف از آن سهولت در نقل و انتقال سهام شرکتها می باشد.

نقل و انتقال سهام باید در اداره ثبت شرکتها تایید و ثبت شود. سامانه ثبت نقل و انتقال سهام باید دقیقا بر طبق دستورات و تصمیمات اخذ شده تکمیل گردد. اظهارنامه نقل و انتقال سهام برای درج اطلاعات نقل و انتقال سهام تنظیم می گردد.مشاوره در خصوص ثبت تغییرات این امکان را به ما میدهد تا بدون صرف زمان بیشتر به هدف خود برسیم. نمونه نامه اداری نقل و انتقال سهام و یا فرم نقل و انتقال سهام برگه ای است که در آن آنچه در رابطه با نقل و انتقال سهام قرار است اتفاق بیفتد را ثبت و جمع بندی می نماییم . یکی دیگر از قدم های مفید در سهولت نقل و انتقال سهام مشاوره و آموزش تصویری ثبت نقل و انتقال سهام و آموزش کار با سامانه نقل و انتقال سهام می باشد.

مراحل انجام نقل و انتقال سهام شامل درج تصمیمات نقل و انتقال سهام و سپس برگزاری مجمع نقل و انتقال سهام و پس از آن تنظیم صورتجلسه نقل و انتقال سهام و امضا و تصویب آن توسط اعضای مجمع ، مدیران و اعضای هیأت مدیره میباشد. راههای نقل و انتقال سهام و در واقع تنها راه نقل و انتقال سهام ثبت آن توسط اداره ثبت شرکتها می باشد . در این مطلب می توانید از راهنمای نقل و انتقال سهام بهره ببرید متن دعوتنامه مجمع نقل و انتقال سهام و همینطور گزارش توجیهی نقل و انتقال سهام و متن صورتجلسه نقل و انتقال سهام پس از اطلاع از شرایط به راحتی در انواع شرکتهای مسولیت محدود و سهامی خاص و موسسات  قابل تحریر است.نمونه صورتجلسه نقل و انتقال سهام نیز با توجه به نیاز شرکتها تعیین می گردد.

 

قوانین مالیاتی صورتجلسه نقل و انتقال سهام

 

 

قوانین مالیاتی صورت جلسه نقل و انتقال سهام

زمانی که نقل و انتقال سهام ثبت گردید باید یک کپی از آگهی ثبتی و روزنامه رسمی به واحد مالیاتی شرکت ارایه گردد و نسبت به تکمیل فرم نقل و انتقال سهام یا اصلاح آن در واحد مالیاتی اقدام گردد تا در سیستم و سامانه مالیاتی اطلاعات جدید جایکزین گردد.

 

مدارک لازم صورتجلسه نقل و انتقال سهام

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت صورتجلسه نقل و انتقال سهام

کپی شناسنامه و کارت ملی مدیران ، اعضای هیأت مدیره ، بازرسین

کپی آخرین تغییرات شرکت و یا آگهی تاسیس شرکت

میزان سهام اعضای شرکت در صورتی که شرکت قبل از سال 1393 ثبت گردیده باشد نیاز است و باید بر اساس مدارک ثبت شرکت شامل شرکتنامه ، تقاضا نامه یا اظهارنامه زمان تاسیس و یا اظهارنامه نقل و انتقال سهام عنوان گردد (( لازم به ذکر است میزان سهام شرکت های ثبت شده بعد از سال 1393 در انواع آگهی ها درج می گردد و نیاز به ارائه نمی باشد ))

معرفی شخصی از شرکا یا خارج از شرکا به عنوان مدیر تصفیه با ذکر آدرس و کد پستی

 

 

مجوزهای صورتجلسه نقل و انتقال سهام

 

 

مجوزهای صورتجلسه نقل و انتقال سهام شرکت

توجه داشته باشیم شرکتهایی که دارای مجوز از وزارتخانه یا سازمانها باشند باید پس از امضای صورتجلسات ، نامه بلامانع بودن نقل و انتقال سهام فوق را باید از سازمان و وزارتخانه مریوطه دریافت نمایند تا به اداره ثبت شرکت ارائه گردد.

 

زمان صورتجلسه نقل و انتقال سهام

 

 

 

زمان ثبت صورت جلسه نقل و انتقال سهام شرکت

مدت زمان ثبت یک صورتجلسه تغییر صاحبان امضاء شرکت حداکثر 10 روز کاری می باشد.

 

هزینه صورتجلسه نقل و انتقال سهام

 

هزینه های ثبت صورتجلسه نقل و انتقال سهام شرکت

هزینه ثبت صورتجلسه نقل و انتقال سهام شامل حق الثبت آگهی ثبتی نقل و انتقال سهام ، روزنامه رسمی نقل و انتقال سهام ، روزنامه کثیرالانتشار نقل و انتقال سهام و تغییر صاحبان امضاء شرکت می باشد که بلافاصله باید پس از ثبت پرداخت گردد .

 

ثبت صورتجلسه نقل و انتقال سهام در انواع شرکتها

 

انواع صورتجلسه نقل و انتقال سهام شرکت

صورتجلسه نقل و انتقال سهام

صورتجلسه نقل و انتقال سهم الشرکه شرکت

صورتجلسه نقل و انتقال شرکت

صورتجلسه انتقال سهام شرکت

صورتجلسه نقل و انتقال سهام برای شرکتهای مجوز دار

 

انواع ثبت صورتجلسه نقل و انتقال سهام

 

نحوه ثبت صورتجلسه نقل و انتقال سهام در انواع شرکتها

 

صورتجلسه نقل و انتقال سهام شرکت مسئولیت محدود ، نسبی ، تضامنی

 

صورتجلسه نقل و انتقال سهام شرکت مسئولیت محدود که از طریق برگزاری مجمع و تصویب آن توسط اعضا نهایی می گردد و و باید صورتجلسه به دفترخانه رایه گردد سند صلح دریافت گردد

 

 صورتجلسه نقل و انتقال سهام شرکت سهامی خاص

 

صورتجلسه نقل و انتقال سهام سهامی خاص که از طریق برگزاری مجمع و تصویب آن توسط اعضا نهایی می گردد و باید صورتجلسه جهت پرداخت مالیات نقل و انتقال سهام به اداره مالیات مراجعه گردد

 

صورتجلسه نقل و انتقال سهام شرکت تعاونی

 

صورتجلسه نقل و انتقال سهام شرکتهای تعاونی در اداره تعاون در دو اداره تعاون و ثبت شرکتها انجام میگیرد که از طریق برگزاری مجمع و تصویب آن توسط اعضا نهایی می گردد و با ثبت آن بند درج شده در اساسنامه اصلاح می گردد

 

صورتجلسه نقل و انتقال سهام موسسات غیر تجاری

 

صورتجلسه نقل و انتقال سهام شرکت مسئولیت محدود که از طریق برگزاری مجمع و تصویب آن توسط اعضا نهایی می گردد و و باید صورتجلسه به دفترخانه رایه گردد سند صلح دریافت گردد

 

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مشاوره ثبت می باشد .
انصراف
موبایل
تماس
واتس آپ
آندیالند | کاشت مو | مزوتراپی | صندلی پلاستیکی