ثبت ارشیا

صورتجلسه تغییر سال مالی شرکت

مشاوره ثبت شرکت 16 بهمن 1397, 11:45 مقالات

صورتجلسه تغییر سال مالی شرکت

نمونه صورتجلسه تغییر سال مالی شرکت

 تغییر سال مالی در اساسنامه و مدارک شرکت از تغییرات مهم و تعیین کننده در شرکت می باشد که جایگاه ویژه ای نیز دارد. سامانه اینترنتی تغییر سال مالی نیز به همین منظور راه اندازی گردیده است که متعلق به اداره ثبت شرکتها می باشد و هدف از آن سهولت در تغییر سال مالی شرکتها می باشد.

تغییر سال مالی باید در اداره ثبت شرکتها تایید و ثبت شود. سامانه ثبت تغییر سال مالی باید دقیقا بر طبق دستورات و تصمیمات اخذ شده تکمیل گردد.اظهارنامه تغییر سال مالی برای درج اطلاعات تغییر سال مالی تنظیم می گردد.مشاوره در خصوص ثبت تغییرات این امکان را به ما میدهد تا بدون صرف زمان بیشتر به هدف خود برسیم. نمونه نامه اداری تغییر سال مالی و یا فرم تغییر سال مالی برگه ای است که در آن آنچه در رابطه با تغییر سال مالی قرار است اتفاق بیفتد را ثبت و جمع بندی می نماییم . یکی دیگر از قدم های مفید در سهولت تغییر سال مالی مشاوره و آموزش تصویری ثبت تغییر سال مالی و آموزش کار با سامانه تغییر سال مالی می باشد.

مراحل انجام تغییر سال مالی شامل درج تصمیمات تغییر سال مالی و سپس برگزاری مجمع تغییر سال مالی و پس از آن تنظیم صورتجلسه تغییر سال مالی و امضا و تصویب آن توسط اعضای مجمع ، سهامداران و اعضای هیأت مدیره میباشد. راههای تغییر سال مالی و در واقع تنها راه تغییر سال مالی ثبت آن توسط اداره ثبت شرکتها می باشد . در این مطلب می توانید از راهنمای تغییر سال مالی بهره ببرید متن دعوتنامه مجمع تغییر سال مالی و همینطور گزارش توجیهی تغییر سال مالی و متن صورتجلسه تغییر سال مالی پس از اطلاع از شرایط به راحتی در انواع شرکتهای مسولیت محدود و سهامی خاص و موسسات  قابل تحریر است.نمونه صورتجلسه تغییر سال مالی نیز با توجه به نیاز شرکتها تعیین می گردد.

 

قوانین مالی تغییر سال مالی شرکت

 

قوانین مالیاتی صورت جلسه تغییر سال مالی

زمانی که تغییر سال مالی ثبت گردید باید یک کپی از آگهی ثبتی و روزنامه رسمی به واحد مالیاتی شرکت ارایه گردد و نسبت به تکمیل فرم تغییر سال مالی یا اصلاح آن در واحد مالیاتی اقدام گردد تا در سیستم و سامانه مالیاتی اطلاعات جدید جایکزین گردد.

 

مدارک مورد نیاز تغییر سال مالی شرکت

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت صورتجلسه تغییر سال مالی

کپی شناسنامه و کارت ملی سهامداران ، اعضای هیأت مدیره ، بازرسین

کپی آخرین تغییرات شرکت و یا آگهی تاسیس شرکت

میزان سهام اعضای شرکت در صورتی که شرکت قبل از سال 1393 ثبت گردیده باشد نیاز است و باید بر اساس مدارک ثبت شرکت شامل شرکتنامه ، تقاضا نامه یا اظهارنامه زمان تاسیس و یا اظهارنامه تغییر سال مالی عنوان گردد (( لازم به ذکر است میزان سهام شرکت های ثبت شده بعد از سال 1393 در انواع آگهی ها درج می گردد و نیاز به ارائه نمی باشد ))

اطلاعات تاریخ شروع و پایان سال مالی جدید در نظر گرفته شده

 

 

مجوز ثبت تغییر سال مالی شرکت

 

مجوزهای صورتجلسه تغییر سال مالی شرکت

توجه داشته باشیم شرکتهایی که دارای مجوز از وزارتخانه یا سازمانها باشند باید پس از امضای صورتجلسات ، نامه بلامانع بودن تغییر سال مالی فوق را باید از سازمان و وزارتخانه مریوطه دریافت نمایند تا به اداره ثبت شرکت ارائه گردد.

 

 

زمان ثبت صورتجلسه تغییر سال مالی شرکت

 

زمان ثبت صورت جلسه تغییر سال مالی شرکت

مدت زمان ثبت یک صورتجلسه تغییر سال مالی حداکثر 10 روز کاری می باشد.

 

هزینه ثبت صورتجلسه تغییر سال مالی شرکت

 

هزینه های ثبت صورتجلسه تغییر سال مالی شرکت

هزینه ثبت صورتجلسه تغییر سال مالی شامل حق الثبت آگهی ثبتی تغییر سال مالی ، روزنامه رسمی تغییر سال مالی ، روزنامه کثیرالانتشار تغییر سال مالی می باشد که بلافاصله باید پس از ثبت پرداخت گردد .

 

انواع صورتجلسه های تغییر سال مالی شرکت

 

انواع صورتجلسه تغییر سال مالی شرکت

صورتجلسه تغییر سال مالی

صورتجلسه تمدید سال مالی

صورتجلسه اصلاح سال مالی

 

صورتجلسه کاهش سرمایه در انواع شرکتها

 

نحوه ثبت صورتجلسه تغییر سال مالی در انواع شرکتها

 

صورتجلسه تغییر سال مالی شرکت مسئولیت محدود ، نسبی ، تضامنی

 

صورتجلسه تغییر سال مالی شرکت مسئولیت محدود که از طریق برگزاری مجمع و تصویب آن توسط اعضا نهایی می گردد و با ثبت آن بند درج شده در اساسنامه اصلاح می گردد

 

 صورتجلسه تغییر سال مالی شرکت سهامی خاص

 

صورتجلسه تغییر سال مالی سهامی خاص که از طریق برگزاری مجمع و تصویب آن توسط اعضا نهایی می گردد و با ثبت آن بند درج شده در اساسنامه اصلاح می گردد

 

صورتجلسه تغییر سال مالی شرکت تعاونی

 

صورتجلسه تغییر سال مالی شرکتهای تعاونی در اداره تعاون در دو اداره تعاون و ثبت شرکتها انجام میگیرد که از طریق برگزاری مجمع و تصویب آن توسط اعضا نهایی می گردد و با ثبت آن بند درج شده در اساسنامه اصلاح می گردد

 

صورتجلسه تغییر سال مالی موسسات غیر تجاری

 

صورتجلسه تغییر سال مالی موسسات که از طریق برگزاری مجمع و تصویب آن توسط اعضا نهایی می گردد و با ثبت آن بند درج شده در اساسنامه اصلاح می گردد

 

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مشاوره ثبت می باشد .
انصراف
موبایل
تماس
واتس آپ
آندیالند | کاشت مو | مزوتراپی | صندلی پلاستیکی